Šįryt popiežius Pranciškus išskrido į Latviją

Ankstų pirmadienio rytą, 7.20 val. popiežiaus lėktuvas pakilo iš Vilniaus tarptautinio oro uosto ir išskrido į Latviją. Rygos tarptautiniame oro uoste lėktuvas leidosi 8.20 val.

Iš oro uosto popiežius vyksta tiesiai į pasveikinimo ceremoniją, prasidedančią 8.50 val. Prezidentūros kieme. 9.05 val. suplanuotas mandagumo vizitas, kurio metu popiežių pasitiks Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis. 9.30 val. susitikimas persikels į Prezidentūros priėmimo salę, kur popiežius Pranciškus kreipsis į valdžios ir pilietinės visuomenės atstovus bei diplomatinio korpuso narius.

10.10 val. popiežius Prančiškus padės gėlių prie Laisvės paminklo, skirto Latvijos nepriklausomybės karo didvyriams bei dalyvaus pagerbimo ceremonijoje. Iškart po jos, 10.40 val. vyks ekumeninei maldai į Rygos liuteronų katedrą.

11.50 val. numatytas popiežiaus vizitas į katalikų Šv. Jokūbo katedrą kur jis pasveikins susirinkusius tikinčiuosius, o 12.30 val. pietaus drauge su vyskupais Šventosios Šeimos namuose.

14.30 iš Rygos uosto sraigtasparnių aikštelės popiežius Pranciškus sraigtasparniu perskris į Agluoną, kur lankysis Latvijos katalikų centru laikomoje Agluonos bazilikoje.

Po 16.30 val. suplanuotų Šv. Mišių Dievo Motinos šventovėje popiežius  atsisveikins ir 18.45 val. sraigtasparniu grįš į Vilnių. 

LVK Pasiruošimo Popiežiaus vizitui komiteto informacija