Programa

Rugsėjo 22 d., šeštadienį, Vilniuje

11.30 val.

susitinkame S. Daukanto aikštėje

Popiežius vyks mandagumo vizito pas Prezidentę Prezidento Rūmuose, o S. Daukanto aikštėje susitiks su valdžios ir pilietinės visuomenės atstovais, diplomatinio korpuso nariais.

Popiežius atvyksta į Prezidentūros rūmus mandagumo vizito pas prezidentę 12.10 val.

Popiežius atvyksta į susitikimą su valdžios atstovais, su visuomenės atstovais ir su diplomatinio korpuso nariais  Simono Daukanto aikštėje 12.40 val. 
Numatyta Šventojo Tėvo kalba

Svarbu: įeinantiems į susitikimo vietą numatoma patikra, todėl svarbu atvykti laiku. Daiktai, kuriuos galima arba draudžiama įsinešti į susitikimus, čia.

14.00 val.

pradedame susitikimą su jaunimu Katedros a.

Šeštadienio popietę Vilniuje, Katedros aikštėje, popiežius kviečia susitikti jaunimą. Nuo 14 val. prasidedanti jaunimo programa bus tarsi „Pasaulio jaunimo dienų“ atspindys. Numatomi meniniai pasirodymai, giesmės, jaunų žmonių liudijimai, o kulminacija – paties popiežiaus Pranciškaus kalba jaunimui. Aikštės prieigose laukiami visi, nepaisant amžiaus.

Laukiant popiežiaus Katedros aikštėje vyks programa jaunimui.

Popiežius atvyksta į susitikimą su jaunimu 17.30 val.
Numatyta Šventojo Tėvo kalba.

Popiežius apsilanko Vilniaus arkikatedroje bazilikoje 18.40 val.

Dalyviai: susitikime dalyvauti kviečiami jauni 14–35 m. žmonės.

Registracija: registracija baigta. Neužsiregistravę žmonės (visų amžiaus grupių) taip pat kviečiami dalyvauti, stebėti susitikimą aikštės prieigose.

Atvykimas: į Katedros aikštės sektorius dalyviai su kvietimais įleidžiami nuo 10 val., bet ne vėliau nei iki 14 val. Svarbu atsižvelgti į rekomenduojamą atvykimo laiką, nurodytą ant Jūsų kvietimo. Į aikštės prieigas atvykti galima bet kuriuo metu.

Užsakytais autobusais atvykstančioms grupėms rekomenduojama autobusus užregistruoti, kad būtų paskirta parkavimo vieta (iki rugsėjo 17 d.).


Svarbu: įeinantiems į susitikimo vietą numatoma patikra, todėl svarbu atvykti laiku. Daiktai, kuriuos galima arba draudžiama įsinešti į susitikimus, čia.

Nakvynė: grupes ir pavienius piligrimus, kurie dalyvaus šv. Mišiose su popiežiumi ir kuriems yra reikalinga nakvynė Kauno mieste (naktį iš rugsėjo 22 d. į 23 d.), prašome užpildyti registracijos formą (iki rugsėjo 10 d.). Kilus klausimams galima rašyti el. paštu nakvyne@popieziausvizitas.lt

14.30 val.

susitinkame prie Aušros Vartų

Popiežius Pranciškus Vilniuje apsilankys Aušros Vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje ir joje melsis Rožinio dalį. Maldoje drauge dalyvaus Aušros Vartų gatvėje susirinkusios šeimos, globojančios ar įvaikinusios vaikus, siekiančios įsivaikinti. Visi tikintieji ir geros valios žmonės, norintys drauge melstis, kviečiami atvykti nuo Rotušės a. pusės.

Popiežius atvyksta į Gailestingumo motinos šventovę 16.30 val.
Numatyta Šventojo Tėvo malda.

Atvykimas: prie Aušros vartų atvykti reikia iki 14.30 val. nuo Rotušės aikštės pusės.

Svarbu: įeinantiems į susitikimo vietą numatoma patikra, todėl svarbu atvykti laiku. Daiktai, kuriuos galima arba draudžiama įsinešti į susitikimus, čia.

16.45 val.

sveikiname popiežių kelyje nuo Aušros Vartų iki Katedros a.

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: M. Daukšos g. – Žiuprionių g. – Subačiaus g. – Maironio g. – B. Radvilaitės g. – Šventaragio g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi norintys, iki 16.45 val. atvykę į maršrute nurodytas gatves.

18.30 val.

sveikiname popiežių kelyje nuo Katedros iki Apaštalinės nunciatūros

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi norintys, iki 18.30 val. atvykę į maršrute nurodytas gatves.

Rugsėjo 23 d., sekmadienį, Kaune ir Vilniuje

08.00 val.

laukiame šv. Mišių Kauno Santakos parke

Kaune, Santakos parke, jau nuo ankstaus ryto prasidės popiežiaus aukojamų šv. Mišių laukimo programa. Visi laukiantieji Santakos parke galės drauge melstis, giedoti, klausytis liudijimų. Šv. Mišių dalyviai, įeidami į sektorius, gaus Mišių knygeles. Popiežiaus aukojamos šv. Mišios – vizito Lietuvoje kulminacija. Po jų Šventasis Tėvas tradiciškai kalbės „Viešpaties angelo“ maldą.

Popiežius šv. Mišias aukos 10.00 val. 
Numatytas Šventojo Tėvo pamokslas.
„Viešpaties angelo“ malda – 12 val.

Registracija: registracija vyksta internetu (REGISTRACIJA). Neužsiregistravę žmonės taip pat kviečiami dalyvauti šv. Mišiose, jiems bus paskirtos atskiros erdvės.

Atvykimas: į Santakos parką piligrimai įleidžiami nuo šeštadienio 22 val. iki sekmadienio 8 val. Svarbu atsižvelgti į rekomenduojamą atvykimo laiką, nurodomą ant Jūsų kvietimo.

Užsakytais autobusais atvykstančioms grupėms rekomenduojama autobusus užregistruoti čia (iki rugsėjo 17 d.), kad būtų paskirta parkavimo vieta.

Svarbu: įeinantiems į susitikimo vietą numatoma patikra, todėl svarbu atvykti laiku. Daiktai, kuriuos galima arba draudžiama įsinešti į susitikimus, čia.

Nakvynė: grupėms ir pavieniams piligrimams, kurie dalyvaus šv. Mišiose su popiežiumi ir kuriems yra reikalinga nakvynė Kauno mieste (naktį iš rugsėjo 22 d. į 23 d.), prašome užpildyti registracijos formą (iki rugsėjo 10 d.). Kilus klausimams galima rašyti el. paštu nakvyne@popieziausvizitas.lt


Kunigai iš Lietuvos, norintys koncelebruoti šv. Mišias, registruojasi savo vyskupijos kurijoje iki rugpjūčio 20 d.

Kunigų iš užsienio, norinčių koncelebruoti šv. Mišias, registracija.

13.30 val.

Popiežius susitinka su dvasininkais, seminaristais ir pašvęstaisiais

Popietę popiežius Pranciškus Kauno arkikatedroje bazilikoje susitiks su Baltijos šalių kunigais, pašvęstaisiais ir pašvęstosiomis bei seminaristais. Laukiant Šventojo Tėvo bus giedamas Akatistas. Visi norintys stebėti susitikimą kviečiami į Kauno Rotušės aikštę arba įsijungti LRT televiziją.

Popiežius atvyksta 15 val.
Numatyta Šventojo Tėvo kalba


Svarbu: įeinantiems į susitikimo vietą numatoma patikra, todėl svarbu atvykti laiku. Daiktai, kuriuos galima arba draudžiama įsinešti į susitikimus, čia.

Kauno Rotušės aikštėje įrengtuose ekranuose bus galimybė stebėti tiesioginę susitikimo transliaciją.

14.20 val.

sveikiname popiežių kelyje nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: Rotušės a. – M. Valančiaus g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi, atvykę į maršrute nurodytas gatves ir aikštę.

16.00 val.

Išvykimas į Okupacijų ir Laisvės Kovų muziejų Vilnuje, trumpai sustojant pasimelsti prie paminklo geto aukoms atminti Genocido aukų aikštėje (Rūdninkų skvere), Vilniuje

Šventojo Tėvo išvykimas iš Kauno į Vilnių numatytas 16.00 val.

16.30 val.

susitinkame Lukiškių a. Vilniuje

Šventasis Tėvas apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje Vilniuje. Buvusiame KGB vidaus kalėjime jis sustos pasimelsti prie kelių kalinių kamerų. Vėliau popiežius atvyks prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms. Čia Šventasis Tėvas drauge su Lukiškių aikštėje susirinkusiais žmonėmis melsis už visus kalėjusius ir žuvusius dėl Lietuvos laisvės.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejų Šventasis Tėvas lankys 17.30 val.
Numatyta Šventojo Tėvo malda prie paminklo okupacijų aukoms atminti

Svarbu: įeinantiems į susitikimo vietą numatoma patikra, todėl svarbu atvykti laiku. Daiktai, kuriuos galima arba draudžiama įsinešti į susitikimus, čia.

17.45 val.

sveikiname popiežių kelyje nuo Lukiškių a. iki Apaštalinės nunciatūros

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: Gedimino pr. – T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi norintys, atvykę į maršrute nurodytas gatves ir aikštę.

Susitikimų vietos

VILNIUS

KAUNAS