Sekmadienį Popiežius lankysis Kaune ir Vilniuje

Paskutiniąją vizito Lietuvoje dieną Šventasis Tėvas praleis Kaune ir Vilniuje.

Vizito kulminacija bus 10 val. Kauno Santakos parke aukojamos šv. Mišios, kuriose Šventąjį Tėvą sutiks nuo ankstaus ryto susirinkę žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos bei kitų šalių.

Tuoj po šv. Mišių Popiežius kalbės „Viešpaties angelo“ maldą. Tradiciškai šią maldą Vatikano naujienų tarnyba transliuoja iš Vatikano. Šį kartą visam pasauliui ji bus transliuojama iš Kauno.

Popiežiaus Pranciškaus pietūs drauge su Lietuvos vyskupais suplanuoti Kauno arkivyskupijos kurijoje. Iškart po pietų Šventasis Tėvas Kauno arkikatedroje bazilikoje susitiks su dvasininkais, pašvęstaisiais ir seminaristais, atvykusiais iš visų trijų Baltijos šalių.

Rugsėjo 23-oji Lietuvoje minima kaip Lietuvos žydų genocido (Holokausto) diena, nes tą dieną 1943 m. buvo sunaikintas Vilniaus getas. Grįždamas į Vilnių Popiežiaus trumpai pasimels istorinėje Vilniaus geto teritorijoje.

Pavakare Popiežius lankysis Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, kur jo lauks nuo trėmimų nukentėję Lietuvos žmonės, politinių kalinių ir tremtinių organizacijų atstovai. Prisimindamas jų kančią Šventasis Tėvas melsis prie paminklo okupacijų aukoms atminti.

 

LVK Pasiruošimo Popiežiaus vizitui komiteto informacija

Nuotraukos autorė Laima Penek