Po atsisveikinimo ceremonijos Popiežius Pranciškus išskrido į Estiją

Ankstų antradienio rytą į Vilniaus tarptautinį oro uostą išlydėti Popiežių Pranciškų atvyko Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Katalikų bažnyčios atstovai ir apie 200 savanorių. Po atsisveikinimo ceremonijos Popiežius išvyko į Estiją, tai – paskutinė jo oficialaus vizito Baltijos šalyse diena.

Vizito pasiruošimo darbuose ir jo metu savanoriavo 1000 žmonių, tarp jų – gausus būrys iš Lietuvos šaulių sąjungos bei skirtingų skautų organizacijų. Jauniausiam savanoriui buvo 16 metų, vyriausiam – 67 metai. Išvykstančiam Šventajam Tėvui jie įteikė raudonus savanorio marškinėlius.

Talino tarptautiniame oro uoste lėktuvas nusileido 9. 50 val. Po oficialaus pasitikimo oro uoste, Popiežius atvyko į pasveikinimo ceremoniją Estijos Prezidentūros rūmų aikštėje.

10.30 val. Prezidentūros rūmuose Šventąjį Tėvą pasveikino ir Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid. 11.00 val. Prezidentūros rūmų rožių sode Popiežiaus susitiko su valdžios ir pilietinės visuomenės atstovais bei diplomatinio korpuso nariais.

Po apsilankymo Prezidentūroje, 11.50 val. Karolio liuteronų bažnyčioje Popiežius Pranciškus dalyvauja ekumeniniame susitikime su jaunais žmonėmis, o iškart po jo, 13.00 val. su visa delegacija pietaus brigitiečių seserų vienuolyne Piritos rajone.

15.15 val. Popiežius Pranciškus pasveikins Šventųjų Petro ir Pauliaus katedroje susirinkusius Caritas globotinius.

Po Šv. Mišių Laisvės aikštėje, kurios bus aukojamos 16.30 val., Šventasis Tėvas išvyksta į Talino tarptautinį oro uostą, kur 18.30 val. planuojama atsisveikinimo ceremonija.

18.45 val. Popiežius Pranciškus lėktuvu išskrenda atgal į Romą.

 

LVK Pasiruošimo Popiežiaus vizitui komiteto informacija

Nuotraukų autorė Laima Penek