Kaip patogiai atvykti į šv. Mišias Kaune?

Nemokamas viešasis transportas

Sekmadienį, rugsėjo 23 dieną viešuoju transportu kauniečiai galės naudotis nemokamai. Dėl popiežiaus vizito į miesto gatves išvažiuos papildomi autobusai ir troleibusai, kurie važiuos 5-10 minučių intervalu.

„Nuo šeštadienio 22 val. iki pat sekmadienio vakaro mieste kursuos 10 specialių maršrutų, pažymėtų raide „P“, o viešasis transportas nesustodamas važiuos tiek dieną, tiek naktį. Tokiu būdu užtikrinsime, jog į Santakos parką visi galėtų atvykti sklandžiai ir laiku“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Kauniečiai į miesto centrą raginami vykti būtent viešuoju transportu, automobilius paliekant namuose. Miesto svečiams rekomenduojame palikti automobilius specialiai tam skirtose parkavimo vietose atokiau nuo miesto centro. Visą informaciją apie specialius „P“ maršrutus galima rasti internetinėje svetainėjehttp://www.kaunas.lt/2018/09/svarbi-informacija/autobusu-ir-troleibusu-eismas-rugsejo-22-23-dienomis

Masinės parkavimo vietos

„Iš kitų šalies miestų atvykstančių vairuotojų automobilius prašome palikti atokiau nuo centro esančiose mikrorajonuose. Tam puikiai tiks ir prekybos centro „Mega“ aikštelė, ar Aleksandro Stulginskio universiteto miestelis. Pagrindinė parkavimo vieta bus S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas. Esant tinkamoms oro sąlygoms čia galės tilpti apie 30 tūkstančių automobilių“, – patarimus vairuotojams skyrė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Pasistatę automobilius aerodromo teritorijoje žmonės į Santakos parką pėsčiomis per Veiverių ar V. Čepinskio gatves galės nueiti per 15-25 minutes. P. Kero teigimu, nuo Alytaus ir Marijampolės atvykstantiems žmonėms rekomenduojama automobilius statyti prie A. Stulginskio universiteto. Nuo Vilniaus ar Klaipėdos atvažiuojantys savo transporto priemones turėtų palikti prekybos centro „Mega“ aikštelėje arba Šilainiuose. Tiek iš A. Stulginskio universiteto, tiek iš „Megos“ kas 5 – 10 min. važiuos specialių maršrutų autobusai.

Ribos eismą centre

Vizito koordinavimu besirūpinantys specialistai pabrėžia, jog jau rugsėjo 22 dieną, šeštadienį, senamiestyje budės gausios policijos pajėgos, kurios blokuos automobilių įvažiavimą į senamiestį nuo 8 val. ryto iki pat rugsėjo 23 d., 17 val. Tuo metu čia įvažiuoti negalės nei gyventojai, nei aptarnaujantis transportas – automobiliai bus tik išleidžiami.

„Nei taksi, nei pavežėjimo paslaugas teikiantys vairuotojai nebus įleidžiami į saugomą senamiesčio perimetrą. Senamiesčio gyventojai su automobiliais turės galimybę išvykti iš namų, tačiau atgal bus įleidžiami tik pasibaigus vizitui – sekmadienio pavakarę. Kavinės ir barai taip pat informuoti apie laukiančius nepatogumus. Savanorių prospektu artėjantį sekmadienį taip pat geriau net nevažiuoti ir nebandyti jo kirsti. Pėsčiųjų prašome laikytis kelių eismo taisyklių ir neiti važiuojamąja dalimi“, – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.

Rugsėjo 22 dieną, šeštadienį, nuo 23 val., policijos pareigūnai budės Savanorių prospekte. Eismo ribojimai didžiausioje miesto gatvėje vyks keliais etapais, kuomet numatoma popiežiaus kortežo kelionė link Santakos parko, sekmadienį iš ryto bei popiežiaus kelionė iš Kauno apie 16 valandą.

Kauno m. savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus informacija