Popiežiaus Pranciškaus vizitas

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
.

D.U.K.

01. Kada prasidės registracija į susitikimus su popiežiumi Pranciškumi?

Norintys savarankiškai dalyvauti šv. Mišiose ir (arba) jaunimo susitikime su popiežiumi registruotis internetu galės nuo rugpjūčio 1 d. Ketinantys šiuose susitikimuose dalyvauti su parapijos bendruomene, kviečiami jau dabar kreiptis į savo parapijos, bažnyčios kunigus.
Į kitus renginius registracija nenumatoma.

02. Kada prasidės žiniasklaidos akreditacija?

Žurnalistų ir žiniasklaidos priemonių darbuotojų elektroninę akreditaciją numatoma pradėti liepos 30 d.
Popiežiaus vizito metu akredituota žiniasklaida galės dirbti dviejuose žiniasklaidos centruose Vilniuje ir Kaune, jie bus įrengti netoli susitikimo vietų. Visa išsami informacija bus pateikta akredituotiems žurnalistams ir žiniasklaidos priemonių darbuotojams.

03. Kaip lietuviškai rašyti popiežiaus vardą ir pavardę?

Tekste lietuvių kalba popiežiaus Pranciškaus vardas ir pavardė gali būti lietuvinami adaptuojant arba gramatinant. Toliau pateikiami adaptavimo ir gramatinimo variantai.

Popiežiaus Jorge Mario Bergoglio adaptuota vardo ir pavardės forma – Chorchė Marijus Bergoljas.

Popiežiaus vardas Jorge Mario Bergoglio gali būti gramatinamas keliais būdais:

– lietuviška galūnė dedama po apostrofo – Jorgeʼė Marioʼus Bergoglioʼas

– lietuviška galūnė dedama keičiant baigmenį – Jorgė Mario Bergoglio.

Taip pat galima palikti originalią formą Jorge Mario Bergoglio

Pirmą kartą minint, visais šiais atvejais skliausteliuose galima teikti adaptuotą formą (Chorchė Marijus Bergoljas).

04. Turiu klausimų dėl registracijos, į ką kreiptis?

Pirmiausia prašome skaityti informaciją šiame tinklalapyje skiltyje „Programa“. Neradus atsakymo kviečiame rašyti el. paštu info@popieziausvizitas.lt

05. Norėčiau įteikti Šventajam Tėvui dovaną. Su kuo turėčiau tartis?

Visi, norintys Šventajam Tėvui perduoti dovanų, kviečiami jas pristatyti į Šventojo Sosto apaštališkąją nunciatūrą Lietuvoje (T. Kosciuškos g. 28, Vilnius) darbo dienomis iki popiežiaus vizito.

06. Ar visiems būtina registruotis į susitikimus su popiežiumi?

Registracija reikalinga tik į du susitikimus:

– Popiežiaus susitikimą su jaunimu Katedros aikštėje Vilniuje rugsėjo 22 d. (registruojasi 14–35 m. amžiaus asmenys. Šios amžiaus kategorijos sukūrusieji šeimas ir norintys dalyvauti kartu su savo vaikais registruoja vaikus taip pat).

– Šv. Mišias Kaune, Santakoje, rugsėjo 23 d. rytą. (registruojami visi, net ir kūdikiai).

Registracija į šiuos du renginius reikalinga tam, kad organizatoriai, numatydami dalyvių skaičių, galėtų tinkamai paruošti erdvę, parengti tinkamą šv. Mišių knygelių kiekį.

Numatoma, kad elektroninė registracija internetu bus pradėta rugpjūčio 1 d. Šiuo metu registracija vyksta bažnyčiose, parapijose, rektoratuose.
Į visus kitus susitikimus (Vilniuje: prie Aušros Vartų, S. Daukanto aikštėje, Lukiškių aikštėje) ar prie kelio, kuriuo važiuos popiežius, žmonės kviečiami ateiti nesiregistravę.

07. Į ką kreiptis, norint pakabinti plakatą apie popiežiaus Pranciškaus kelionę ar padalinti informacinės medžiagos?

Dalomosios informacinės medžiagos ieškokite savo bažnyčiose. Prireikus kviečiame kreiptis į savo vyskupijos pasirengimo popiežiaus vizitui koordinatorių ar vyskupijos kuriją.

08. Ar galime atsinešti savo organizacijos vėliavą arba transparantą, sveikinantį popiežių Pranciškų?

Organizacijos, mokyklos, universitetai kviečiami atvykti į susitikimus su popiežiumi nešini ar pasipuošę savo atributika. Ypač esate laukiami šeštadienį ir sekmadienį kelyje Vilniuje, kuriuo važiuos Šventasis Tėvas papamobiliu (maršrutas bus paskelbtas vėliau).

09. Ar susitikimai su popiežiumi bus pritaikyti žmonėms su klausos negalia?

Rugsėjo 23 d. šv. Mišiose Kaune neįgaliesiems skirtame sektoriuje bus įrengtas ekranas, kuriame bus rodomas vertimas į gestų kalbą. Kituose susitikimuose toks vertimas nenumatomas, tačiau LRT, transliuojanti visus susitikimus, taip pat transliuos ir vertimą į gestų kalbą. Taigi turintys klausos negalią galės stebėti vertimą savo išmaniuosiuose įrenginiuose, įsijungę transliaciją internetu tinklalapyje www.lrt.lt.

010. Kur neįgalieji susitiks su popiežiumi Pranciškumi?

Žmonės su negalia kviečiami į šv. Mišias Kaune rugsėjo 23 d., jiems bus skirtas sektorius Santakoje.

Jauni (14–35 metų) negalią turintys žmonės kviečiami ir į popiežiaus susitikimą su jaunimu Katedros aikštėje rugsėjo 22 d. popietę.

Į šv. Mišias ir jaunimo susitikimą reikalinga išankstinė registracija. Registruojantis būtina nurodyti, kad registruojasi neįgalusis. Kartu su neįgaliuoju gali registruotis vienas lydintis asmuo.

Kauno Santakoje šv. Mišių metu bus užtikrinamas vertimas į gestų kalbą. Ekranas, transliuojantis vertimą į gestų kalbą, stovės neįgaliųjų sektoriuje.

011. Ar bus galimybė privažiuoti neįgaliesiems skirtu spec. transportu arčiau susitikimų vietos?

Užsiregistravę asmenys, turintys judėjimo negalią ir atvykstantys specialiuoju transportu, galės prie šv. Mišių ar jaunimo susitikimo vietos privažiuoti arčiau. Tam bus būtina iš anksto pateikti automobilio registracijos numerį, informaciją apie automobilio vairuotoją ir kitus reikalingus duomenis.
Kituose susitikimuose specialūs sektoriai neįgaliesiems nenumatomi, tad kviečiame dalyvauti kartu su visais.

012. Norėčiau panaudoti popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje logotipą. Į ką kreiptis?

Pelno nesiekiančios organizacijos, katalikiškos bendruomenės, kurios savo reikmėms (ne komerciniais tikslais) norėtų pasigaminti atributikos su popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje logotipu ar panaudoti logotipą spaudoje, gali tai daryti be specialaus leidimo, laikydamosi logotipo naudojimo taisyklių.

Suvenyrų gamintojai, norintys gaminti ir pardavinėti suvenyrus su popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje logotipu, kviečiami prieš pradėdami darbus atsiųsti pasirašytą argumentuotą prašymą el. paštu komunikacija@vilnensis.lt. Prašyme turi būti nurodytas pareiškėjas, siūlomos produkcijos aprašymas, produkto eskizas, numatomas kiekis, platinimo teritorija ir būdai, pardavimo kaina.

013. Norime pagaminti ir pardavinėti suvenyrų su popiežiaus Pranciškaus atvaizdu, Šventojo Sosto simboliais. Į ką kreiptis?

Teisę į popiežiaus atvaizdą gina Šventojo sosto valstybės sekretoriatas (daugiau informacijos). Norint gaminti suvenyrus su popiežiaus Pranciškaus atvaizdu, būtina pateikti argumentuotą pasirašytą prašymą anglų ar italų kalba (prašyme turi būti nurodytas pareiškėjas-juridinis asmuo, jo kontaktai, siūlomos produkcijos aprašymas, produkto eskizas, numatomas kiekis, platinimo teritorija ir būdai, pardavimo kaina). Nuskenuotą prašymą galima siųsti el. paštu komunikacija@vilnensis.lt, prašymas bus perduotas atsakingoms institucijoms.

014. Girdėjau, kad bilietus į susitikimus su popiežiumi reikės pirkti. Ar tai tiesa?

Kvietimais į susitikimus su popiežiumi Pranciškumi NEGALI būti prekiaujama.

Visi susitikimai su Šventuoju Tėvu – nemokami. Registracija (atliekama nemokamai) bus reikalinga tik į popiežiaus susitikimą su jaunimu Katedros aikštėje Vilniuje ir į šv. Mišias Santakoje Kaune (registruojami visi, net ir kūdikiai). Neužsiregistravę galės stebėti šiuos renginius iš toliau.
Į visus kitus susitikimus (Vilniuje: prie Aušros Vartų, S. Daukanto aikštėje, Lukiškių aikštėje) ar prie kelio, kuriuo važiuos popiežius, žmonės kviečiami ateiti nesiregistravę.

015. Esame jauna šeima ir ketiname dalyvauti popiežiaus susitikime su jaunimu Katedros aikštėje Vilniuje. Ar galime dalyvauti su savo mažamečiais vaikais?

Galite, jeigu jums yra iki 36-erių metų. Registruodamiesi nurodykite dalyvaujančių vaikų vardus ir pavardes, net jei jiems dar nėra 14 metų.