Popiežiaus Pranciškaus vizitas

LOGOTIPAS
.

LOGOTIPAS

Logotipo, skirto popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje, pagrindiniai elementai yra kryžius, Šventosios Dvasios gūsis ir šūkis „Kristus Jėzus – mūsų viltis!“ Šis ženklas primena pergalingą Velykų vėliavą, iškeltą Prisikėlusio Kristaus.

Pagrindinis logotipo akcentas – baltas kryžius – simbolizuoja Kristaus pergalę, tikėjimą ir popiežių kaip Kristaus vietininką. Kryžius taip pat apima Lietuvos žmonių patirtus kentėjimus už laisvę ir tikėjimą.

Kryžiaus fone Šventosios Dvasios gūsis įgauna liepsnos, balandžio formas. Viliamasi, kad popiežiaus vizitas bus tarsi atnaujinantis Dvasios gūsis visiems Lietuvos žmonėms, nes Dvasia moko ir primena visa, ką Jėzus yra sakęs (plg. Jn 14, 26).

Ženkle vyraujanti gelsva spalva simbolizuoja Šventosios Dvasios ugnį, Prisikėlimą. Gelsva ir balta yra Vatikano valstybės vėliavos spalvos. Šventosios Dvasios sparnų kraštai, nudažyti geltonai, žaliai, raudonai – lietuviškos Trispalvės spalvomis, – išreiškia viltį, kad Lietuva ir toliau gyvens Kristaus pergalės šviesoje ir bus gaivinama Jo Dvasios.

Logotipe įrašytas vizito šūkis „Kristus Jėzus – mūsų viltis!“ (plg. 1 Tim 1, 1) primena, kad Kristus Jėzus yra tikėjimo centras, kreipiantis žvilgsnį į priekį ir raginantis nebijoti iššūkių, nes Jis nugalėjo nuodėmę. Šūkis žadina viltį ir kviečia drąsiai žengti į gyvenimą kartu su Kristumi.

Norėčiau panaudoti popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje logotipą. Į ką kreiptis?

Logotipai naudojimui skaitmeninėse priemonėse
Logotipo naudojimo taisykles [.PDF]
Logotipai naudojimui skaitmeninėse priemonėse [EN]